“Fantomorphia” – rewelacyjna kolorowanka dla dorosłych

Moda na kolorowanki dla dorosłych to prawdziwy fenomen. Jakiś czas temu książeczki pojawiły się na półkach w księgarniach i supermarketach, momentalnie podbiły Internet i ludzie po prostu oszaleli na ich punkcie. Zwierzęta, kwiaty, mandale, perły architektury, ilustracje z ulubionych książek, krajobrazy i dzieła sztuki – nawet najwybredniejsi fani kolorowania bez problemu znajdą coś dla siebie, w tym zwolennicy mroczniejszych klimatów. W dzieciństwie nie przepadałam za kolorowankami, ale teraz z przyjemnością relaksuję się z kredkami w ręku.

Kerby Rosanes jest filipińskim grafikiem, autorem pięciu książek, z których pierwsza – „Animorphia” – została wydana w czterdziestu krajach i trafiła na listę bestsellerów The New York Times. Rosanes ma niepowtarzalny styl, jego prace są niepokojące i oryginalne. Obok „Fantomorphii” można w Polsce kupić również wspomnianą „Animorphię” oraz  „Mythomorphię” i „Imagimorphię”.

Jeżeli wcześniej nie kolorowałaś/eś…

„Fantomorphia” to idealna książka dla Ciebie. Rysunki są dość skomplikowane, ale nie na tyle wymagające i pracochłonne, żeby zniechęcić kogoś odwykłego od kolorowania. Warto od takiej pozycji zacząć swoją przygodę z kolorowankami, chociaż uprzedzam, że ucierpi na tym nasz portfel, bo na jednej książeczce zapewne się nie skończy!

Jeżeli wcześniej kolorowałaś/eś…

 „Fantomorphia” pozytywnie Cię zaskoczy, nie tylko tematyką, ale i jakością wykonania. Po całych seriach ogrodów, kotków, piesków i kwiatuszków, które zalały polski rynek, warto spróbować czegoś zupełnie innego i spędzić czas przy kolorowaniu przepięknych „scen ze świata fantazji i wyobraźni”.

Zalety:

  1. Bardzo gruby, świetnej jakość papier, co nie jest standardem w wypadku tego rodzaju wydawnictw. Można kolorować zarówno kredkami, jak i cienkopisami czy flamastrami.
  2. Druk jednostronny, dzięki czemu nie trzeba się przejmować odbijaniem wzoru na kolejnych stronach.
  3. Bardzo ciekawe ilustracje – mrocznie, niepokojące, wykonane z dbałością o szczegóły, wszystkie w podobnej stylistyce.
  4. Dodatkowa zabawa przy wyszukiwaniu ukrytych w obrazkach elementów.
  5. Świetnie odstresowuje.
  6. Pobudza wyobraźnię.
  7. Pozwala się wyżyć artystycznie.

Wady:

Książka zawiera niecałe czterdzieści obrazków do pokolorowania, a przydałoby się zdecydowanie więcej!

Autorka recenzji: Ewa Ciężkowska – Rumin

“Fantomorphię” i inne świetne kolorowanki dla dorosłych ma w swojej ofercie księgarnia internetowa selkar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *