Na co czekamy w czerwcu 2020

Po epidemiczym  zastoju wydawniczym nadchodzi czerwiec, czyli miesiąc, w którym pomalutku, nieśmiało zaczynają pojawiać się naprawdę ciekawe nowości. Tradycyjnie wybrałam trzy tytuły, które zainteresowały mnie najbardziej i po które chętnie sięgnę, jak tylko się ukażą.

Jadłonomia po polsku

Marta Dymek – Jadłonomia po polsku

Dieta wegańska od kilku lat zyskała naprawdę na popularności. Marta Dymek – autorka bloga Jadłonomia i dwóch książek o tym samym tytule, przychodzi do nas z kolejną. Teraz nadeszła pora na “Jadłonomię po polsku”, czyli kolejną porcję wegańskich przepisów, ale w polskim stylu. Prezentowane potrawy mają być proste jak barszcz i równie smaczne, co ruskie pierogi. Książka jest podzielona na sześć rozdziałów: przedwiośnie, wiosnę, lato, jesień, przedzimie i zimę. Marta Dymek odczarowuje kuchnię polską, która utarło się, że jest typowo mięsna. Okazuje się, że wiele tradycyjnych polskich przepisów da się przygotować, zamieniając składniki na roślinne. W “Jadłonomii po polsku” znajdziecie przepisy na pyszne zupy, przystawki, warzywne kotlety, fanastyczne desery i wiele innych wspaniałych rodzajów potraw. Jak dla mnie ta książka to “Must have”!

Premiera planowana jest na 3 czerwca 2020, a książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

 

Ballada ptaków i węży

Suzanne Collins – Ballada ptaków i węży

Fani bestsellerowej serii “Igrzyska Śmierci” już niedługo doczekają się nowej powieści ze świata stworzonego kilka lat przez Suzanne Collins. “Ballada ptaków i węży” to prequel znanych na wydarzeń. Akcja zaczyna się sześćdziesiąt cztery lata wcześniej do Dziesiątych Głodowych Igrzysk. Głównym bohaterem jest młodziutki Coriolanus Snow, którego znamy już jako prezydenta Snowa. Jak to w książkach Collins, otrzymamy dużą dawkę emocji, walkę na śmierć i życie. Każda podjęta w trakcie Igrzysk Śmierci decyzja może nieść sobą ogromne konsekwencje.

“Ballada ptaków i węży” to książka zarówno dla fanów serii “Igrzyska Śmierci”, jak i dla osób, które dopiero chciałyby zacząć swoją przygodę w państwie Panem.

Premiera planowana jest na 17 czerwca 2020, a książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.

 

Smak wiecznej młodości

Agnieszka Maciąg – Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku

Agnieszka Maciąg to znana polska modelka. Obecnie jednak nie zajmuje się modelingiem. Poświęciła się karierze pisarskiej. Ma na swoim koncie wiele poradników oraz książek kulinarnych. Jej książki mają pozytywny przekaz, są inspirujące i motywujące. Autorka pokazuje, jak żyć w zgodzie z naturą i samym sobą. Tego samego spodziewam się więc w jej kolejnej publikacji, jaką jest “Smak wiecznej młodości. Jak zachować młodość i witalność w każdym wieku”. Jest to książka z przepisami, które zgodnie z obietnicami Maciąg, mają pomóc w zachowaniu młodości, witalności i dobrego samopoczucia w każdym wieku. Mimo, że opis tego tytułu wskazuje na to, że adresowany on jest do kobiet przed lub w czasie menopauzy, wydaje mi się, że zdrowe odżywianie, spokojny sen i pozytywne myślenie są to rzeczy, które nie zaszkodzą nikomu i przydadzą się zarówno osobom starszym, jak i młodszym. Autorka zachęca do zatroszczenia się o siebie i większą uważność w odżywianiu i aktywności fizycznej. Jak dla mnie to pozycja warta uwagi.

Premiera planowana jest na 24 czerwca 2020, a książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Otwarte.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *