Na co czekamy w lipcu

Zaczęły się wakacje :) Wydawać by się mogło, że to czas powszechnego urlopowania, także dla wydawnictw. Nic bardziej mylnego – wydawnictwa wcale nie odpuszczają i szykują nam prawdziwą książkową ucztę na lipiec. Wybraliśmy kilka najciekawszych według nas zapowiedzi książkowych.

Bernard Cornwell – Pogański Pan. Wojny Wikingów tom VII

Wydawnictwo Otwarte postanowiło zrobić piękny prezent dla wszystkich fanów Bernarda Cornwella i sukcesywnie wydaje całą serię “Wojen Wikingów”. Przed nami siódmy już tom historii Uthreda syna Uthreda, na podstawie której powstał rewelacyjny serial “Upadek Królestwa”. Świetnie wykreowany, niepokorny, butny i dumny główny bohater, nadaje całej sadze charakteru i wraz ze świetnie wymyśloną fabułą sprawia, że “Wojny Wikingów” to jedna z lepszych historycznych serii. Ciekawie przedstawia średniowieczną Anglię i stracie dwóch całkowicie różnych religii – chrześcijaństwa i pogaństwa. Jak się można było spodziewać także w “Pogańskim Panu” Uthred wpada w kłopoty z powodu swoich przekonań, przekorności i niewyparzonego języka. Jego synowie są już dorośli, a jeden z nich postanawia zostać… mnichem. Ojcu oczywiście bardzo to się nie podoba i wyrzeka się syna. W gniewie zabija opata, w wyniku czego na niego i wszystkich, którzy przy nim zdecydują się trwać, spada klątwa…

Premiera planowana jest na 3 lipca 2019.

red. George R. R. Martin – Jednookie walety

Zastanawiacie się, czemu George R. R. Martin cały czas angażuje się w różne inne projekty i nie pisze kolejnej części “Gry o tron”, czyli “Wichry zimy”? My też i nie możemy się już doczekać, keidy nadejdzie ten dzień i poznamy książkową wersję dalszych wydarzeń w Westeros. Póki co pozostają nam inne nowe wydania autora, w tym redagowane przez niego zbiory opowiadań. “Jednookie walety”, bo o nich mowa, to kolejna, ósma już, część serii “Dzikie karty”, do których teksty osobiście wybrał Martin. Zagraniczne opinie zapowiadają nam, że to może być najoryginalniejsza i najbardziej prowokująca ze wszystkich serii. Jeśli jest będzie tak rzeczywiście, to przed nami kawał dobrej fantastyki. Zacieramy już ręce :)

Premiera planowana jest na 9 lipca 2019, a książka wydana zostanie przez wydawnictwo Zysk i S-ka.

Colleen Hoover – Too late

Colleen Hoover to ostatnimi czasy bardzo popularna autorka książek new adult. Czytelniczki pokochały ją za piękne historie miłosne i, co ważniejsze, umiejętność zaskoczenia fabułą, mimo, że na rynku powstaje naprawdę wiele tytułów w tym gatunku. W 2015 roku otrzymała nawet nagrodę Książki Roku.

Jej najnowsze “Too late” to książka, którą autorka początkowo publikowała na Wattpacie. Regularnie wrzucała kolejne rozdziały historii, tak jakby to były odcinki serialu. Bohaterowie książki to Asa – typ spod ciemnej gwiazdy, uzależniony od imprezowania i narkotyków, a do tego prowadzi nielegalny biznes, Sloan – dziewczyna, która tkwi w toksycznym związku, by być w stanie opiekować się swoim niepełnosprawnym bratem i  Carter, który pojawia się w życiu Sloan i sprawia, że jej serce mocniej bije z pożądania. Zaczyna się ryzykowna gra i niebezpieczny trójkąt. Książka pełna jest narkotyków, podejrzanych interesów, przestępczego świata i … namiętności oczywiście ;)

Premiera planowana jest na 17 lipca 2019, a książka zostanie wydana przez wydawnictwo Otwarte.

Te i inne zapowiedzi książkowe znajdziecie w księgarni selkar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *