Na co czekamy w maju 2020

Kwiecień nie był dla nas łaskawy, jeśli chodzi o premiery książek. Z powodu epidemii większość wydawców zdecydowała się na przesunięcie terminów na kolejny miesiąc. W maju więc mamy dwie mocne daty – 6 maja i 20 maja. To właśnie w te dni ukaże się najwięcej nowych tytułów. Poniżej znajdziecie 3 książki, które zaciekawiły mnie najbardziej.

Zapowiedzi maj 2020

Małgorzata Rozenek-Majdan – Świadoma mama

“Świadoma mama” to wyjątkowy poradnik dla wszystkich matek i ojców. Nie jest to jednak typowy poradnik, tylko zbiór czternastu rozmów Małgorzaty Rozenek-Majdan z wybitnymi specjalistami. Wśród nich są ginekolodzy-położnicy, lekarze leczący niepłodność, hematolodzy, położna, psycholożka, dietetyczka, trenerzy personalni, stylistka. Wraz z Rozenek-Majdan obalają mity o ciąży i odpowiadają na trudne pytania. Poruszają różne tematy, także te naprawdę niełatwe do przepracowania, takie jak niepłodność, czy też poronienie. Dzięki tej książce przyszłym mamom będzie łatwiej zmierzyć się z macierzyństwem i odnaleźć się w tej całkowicie nowej sytuacji.

Z książki dowiecie się nie tylko tego, jak się odżywiać będąc w ciąży i jakie ćwiczenia możecie wykonywać w jej trakcie, ale także tego, jak ważna jest rola taty dziecka podczas porodu, jakie badania i w jakim terminie należy zrobić.

Sama Małgorzata Rozenek-Majdan jest teraz w ciąży, dzięki metodzie in-vitro. Autorka dzieli się z czytelnikami swoimi problemami, rozterkami, ale i radościami. Opowiada o sobie, o próbach in-vitro, o radzeniu sobie po utracie ciąży.

Premiera planowana jest na 6 maja 2020, a książka zostanie wydana przez wydawnictwo Prószyńskie i S-ka.

 

J. K. Rowling – Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Gryffindor

Ależ ten czas szybko leci! Kto by pomyślał, że minęło już 20 lat od kiedy magia zagościła wśród nas? Jak dziś pamiętam te zarwane noce, kiedy czytałam przygody Harrego Pottera, chłopca, który przeżył. To była pierwsza książka, która wciągnęła tak bardzo, że czytałam ją pod kołdrą z latarką w ręku, tak, aby rodzice nie widzieli, że jeszcze nie śpię. Tak jak miliony innych czytelników pokochałam świat czarodziejów, który wykreowała J. K. Rowling. Z okazji 20-lecia wydania pierwszego tomu “Harry Potter i Kamień Filozoficzny” wydawnictwo Media Rodziba robi ukłon w stronę fanów serii i przekazuje w ich ręce nowiutkie wydanie w czterech różnych okładkach! Czytelnik może sam zdecydować, kolory i herb, którego domu z Hogwartu chce mieć na swoim egzemplarzu książki! Ja wybieram Gryffindor, ale jestem przekonana, że pozostałe domy tj. Slytherin, Ravenclaw i Huffelpuff będą się cieszyć także dużym zainteresowaniem i znajdą się na wielu półkach :)

Premiera planowana jest na 20 maja 2020, a książka zostanie wydana przez wydawnictwo Media Rodzina.

EDIT: Niestety 2 tygodnie przed planowaną premierę, wydawca przesunął jej datę na 1 lipca 2020.

Donald Michael Kraig – Magija współczesna. Dwanaście lekcji Wysokiej Sztuki Magicznej

“Magija współczesna” to najpopularniejszy podręcznik do magiji ceremonialnej. Podparty wieloma przykładami z praktyki autora i wzbogacony ilustracjami. To kompendium wiedzy magicznej zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją naukę, dla tych średniozaawansowanych, jak i dla zaawansowanych. Jeśli zastanawiasz się, co znajdziesz w tej książce, to już pędzę, aby przybliżyć Ci tę tematykę. Autor prowadzi czytelnika po podstawowych zagadnieniach magicznych: tajemnice Kabały, najpotężniejsze rytuały magiczne, tworzenie i przeprowadzanie własnych rytuałów, medytacja, etyka magiczna, projekcja astralna, narzędzia magii, przywoływanie duchów, tantra i magia seksualna, Tarot, talizmany i amulety, sekrety wizualizacji, alchemia, samoobrona psychiczna, rytuały uzdrawiania. “Magija współczesna” zawiera 12 lekcji pełnych praktycznych ćwiczeń i rytuałów. Do tego spora dawka wiedzy i historii. Wszystko po to, aby móc stać się magiem ceremonialnym.

Niby wszyscy wiemy, że magia jako taka nie istnieje, jednak wiele osób nadal do niej ciągnie. Chcemy mieć nadprzyrodzone moce, umieć porozumiewać się z duchami, chronić siebie i bliskich przed klątwami, albo poznać przyszłość. Autor “Magiji współczesnej” twierdzi, że czarownicy, wiedźmy i magowie to nie zmyślone bajki. Chętnie sama się tego dowiem ;)

Premiera planowana jest na 20 maja 2020, a książka zostanie wydana przez wydawnictwo Illuminatio.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *