Na co czekamy w sierpniu

Jak ten czas szybko leci! Już prawie połowa wakacji za nami. Większość lipcowych premiery mamy już za sobą, ale na szczęście sierpień również będzie dla nas łaskawy, jeśli chodzi o zapowiedzi. Wybraliśmy kilka najciekawszych tytułów, które ukażą się w następnym miesiącu.

Alisa Statman, Brie Tate – Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego

9 sierpnia 1969 roku, czyli 50 lat temu

Morderstwo Sharon Tate wstrząsnęło całym światem. Życie tej zdolnej, pięknej aktorki zostało brutalnie zakończone przez “Rodzinę Mansona”. Sharon i jej goście – Wojciech Frykowski, Steven Parent, Jay Sebring i Abigail Folger zostali bestialsko zamordowani w rezydencji Tate i jej męża Romana Polańskiego w Beverly Hills. 26-letnia Tate była w ciąży i za dwa tygodnie miała urodzić synka. Mimo błagań, aby ocalić życie jej dziecka, mordercy byli bezwzględni.
Do dziś sprawa budzi ogromne kontrowersje. Członkowie sekty Mansona, którzy dokonali tego makabrycznego zabójstwa zostali osądzeni i skazani początkowo na karę śmierci, lecz została ona później złagodzona do dożywotniego więzienia.
8 sierpnia 2019 minie 50 lat od tej strasznej tragedii. Autorka książki Alisa Statman dokładnie przejrzała archiwum rodzinne Tate i prześledziła każdy aspekt tego, co zaszło tego nieszczęśliwego dnia. Wraz z Brie Tate, czyli siostrzenicą Sharon przedstawia historię i dramatyczną walkę rodziny o skazanie zabójców.

W opisie książki wydawca stawia trudne pytania: czy po 50 latach można dotrzeć do prawdy? Co sądzi o książce Roman Polański? Dlaczego siostra zamordowanej aktorki nie zgadza się z tą wersję wydarzeń i wydała własną książkę o Sharon?

Premiera planowana jest na 14 sierpnia 2019, a książka zostanie wydana przez wydawnictwo Znak Horyzont.

 

Tara Westover – Uwolniona. Jak wykształcenie odmieniło moje życie

Jedna z najlepszych książek roku według The Washington Post, The Guardian, The Economist, Financial Times, New York Post, Time. Numer jeden w kategorii Autobiografia według użytkowników portalu Goodreads. Książka, która popularnością pokonała taki bestseller jak “Becoming” Michelle Obamy. Sam Bill Gates ocenił ją jako jeden z pięciu najlepszych tytułów 2019 roku. Zapowiada się obiecująco, prawda?

“Uwolniona” to autobiografia Tary Westover, która jest amerykańską pisarką mieszkającą w Wielkiej Brytanii. Ukończyła z wyróżnieniem Birgham Young University i otrzymała stypendium Gates Cambridge. Obroniła tytuł magistra w Trinity College w Cambridge. Studiowała także na Uniwersytecie Harvarda, by powrócić do Camridge i właśnie tam w 2014 roku obronić doktorat z historii. Można się zastanawiać, co jest niezwykłego w uzyskaniu tak obszernego wykształcenia wyższego. W końcu teraz mamy wielu magistrów, doktorów, profesorów, naukowców. Historia Tary jest jednak wyjątkowa, ponieważ Tara pierwszy raz poszła do szkoły mając 17 lat. W obecnych czasach, przy powszechnym obowiązku edukacji, wydaje nam się to co najmniej niespotykane. Tara pochodzi jednak z mormońskiej rodziny. Urodziła się w górach Idaho i tam wiodła wraz z fanatycznie religijnym ojcem, życie z dala o ludzi i postępu cywilizacyjnego. Jej ojciec nie był zwolennikiem edukacji publicznej i nie pozwalał jej uczęszczać na zajęcia do szkoły. Do tego w jej domu pojawiła się przemoc fizyczna. Nikt jednak nie wiedział o tym i nie mógł pomóc dziewczynce. W chwili, gdy brat Tary dostał się do college’u, Tara postanowiła pójść w jego ślady. I tak oto znalazła się w Cambridge i Harvardzie, mimo, że droga tam wiodąca nie była prosta.

To historia o walce z przeciwnościami losu i dążeniu do celu, jakim było uzyskanie wykształcenia. Autorka wyjaśnia w jaki sposób to, że miała możliwość uczenia się, zmieniło jej życie. Niezwykle inspirująca historia.

Premiera planowana jest na 14 sierpnia 2019, a książka wydana zostanie przez wydawnictwo Czarna Owca.

 

David Lagercrantz – Ta, która musi umrzeć

Ostatnia część bestsellerowej serii “Millenium” przed nami! Dzieło zapoczątkowane przez Stiega Larrsona zyska swój finał dzięki Davidowi Lagercrantzowi.
Po raz kolejny Mikael Blomkvist staje przed rozwiązaniem zagadki morderstwa. W samiutkim centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna.  Mimo, że na pierwszy rzut oka wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, lekarka sądowa, Fredrika Nyman, ma pewne wątpliwości i prosi o pomoc dziennikarza. Ten próbuje skontaktować się z Lisbeth Salander, która po pogrzebie Holgera Palmgrena opuścił;a kraj i prawdopodobnie ruszyłą do Moskwy, by rozprawić się ze swoją siostrą Camillą. W sprawę wydaje się być zamieszany szwedzki minister obrony, Johannes Forsell, jednak nie końca wiadomo, czy na pewno, a jeśli tak, to w jaki sposób. Czy czeka nas epicki finał historii Blomkvista i Salander? Tego jeszcze nie wiadomo, chociaż fabuła tego tomu zapowiada się ciekawie.

Premiera planowana jest na 22 sierpnia 2019, a książka zostanie wydana przez wydawnictwo Czarna Owca.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *