Na co czekamy we wrześniu

Wakacje pomału dobiegają końca. Mimo, że zarówno w lipcu, jak i w sierpniu ukazało się kilka ciekawych nowości, to właśnie na jesień wydawcy szykują najgorętsze premiery. Gdy opadnie podręcznikowy kurz, na księgarnianych półkach zagoszczą cudowne czytelnicze perełki. Poniżej wybrane przez nas trzy tytuły, obok których nie można przejść obojętnie.

 

Marta Galewska-Kusrta – Pucio umie opowiadać

Sympatycznego Pucia pokochały chyba wszystkie polskie dzieciaki i ich rodzice. Od kilku lat Pucio towarzyszy maluchom w nauce i rozwoju mowy. Do tej pory ukazały się cztery “duże” kartonowe książeczki, trzy w mniejszym rozmiarze i trzy rodzaje puzzli, wspierających rozwój mowy. Każda z tych pozycji ma inny poziom trudności, dzięki czemu Pucio może być obecny przy wszystkich poziomach poznawania naszego języka, poprawnego wymawiania i nazywania wszystkiego wokół nas.

Teraz nadeszła pora na kolejną książeczkę z serii pod tytułem “Pucio umie opowiadać”. Za treść odpowiada tradycyjnie Marta Galewska-Kustra, a śliczne ilustracje wykonała Joanna Kłos. Jak pisałam we wstępie książeczka towarzyszy dziecku na każdym etapie nauki mówienia. W pierwszej części dzieci uczyły się podstawowych zwrotów i słów dźwiękonaśladowczych, typu puk-puk, łe-łe, bach itp. W najnowszej odsłonie książeczki dzieciaki, które umieją już mówić, będą mogły ćwiczyć umiejętności opowiadania. W rodzinie Pucia pojawia się nowy członek, co jest okazją do rozpoczęcia opowieści. Wraz z Puciem maluchy nauczą się rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Poznają takie zwroty jak “najpierw”, później”, “na koniec”, dzięki którym umieszczą akcję w czasie.

 

Remigiusz Mróz – Wyrok

Remigiusz Mróz jak zwykle nie zawodzi swoich czytelników i utrzymuje wydawanie dwóch nowych części serii o Chyłce co roku. Przed nami kolejny, dziesiąty już tom rewelacyjnego cyklu o zadziornej pani adwokat Joannie Chyłce i jej partnerze Kordianie Oryńskim. W prawie każdej książce znajdujemy aktualne tematy, do których autor sprawnie nawiązuje – przemyt, sprawa sędziego Trybunału Konstytucyjnego, tragedia na Annapurnie, sprawa legendy “Solidarności”… Mróz uważnie obserwuje to, co dzieje się wokół, czym żyją ludzie i tworzy historie, sprawy, które idealnie wpisują się w realne wydarzenia.

W “Wyroku” Chyłka ma zostać zastąpiona przez mecenasa Oryńskiego, który tylko co zdał egzamin adwokacki. Kordian ma zostać główną siłą napędową kancelarii Żelazny&McVay. W pierwszej sprawie, jaką otrzymał, powraca Piotr Langer, znany nam z poprzednich części serii. Kordian ma świadomość, że sprawa ta zaważy na jego przyszłej karierze zawodowej, nie ma jednak wyjścia i zmuszony przez Langera podejmuje się obrony pewnego chłopaka z Poznania. Nastolatek ma wyjątkowo trudną sytuację – oskarżony jest o krwawe zabójstwo dwóch swoich kolegów ze szkoły. Nie ma alibi, jego zeznania są zagmatwane i sprzeczne, a wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują go jako winnego. Nawet Chyłka, która wygrywała najtrudniejsze sprawy, obawia się, że tej wygrać się nie da. Czy Kordian zdoła jednak obronić swojego klienta i oczyścić go z zarzutów?

Premiera planowana jest na 18 września 2019, a książka zostanie wydana przez wydawnictwo Czwarta Strona.


Cameron W. Bruce – Był sobie pies 2

Na 4 października 2019 zaplanowana jest premiera drugiej części rewelacyjnego filmu “Był sobie pies”, który zdobył ogromną popularność i sympatię widzów na całym świecie. Druga część, podobnie jak pierwsza, nakręcona została na podstawie książki Camerona W. Bruce’a. Dzięki Wydawnictwu Kobiecemu będziemy mieli okazję poznać książkową historię Bailey’ego jeszcze przed wejściem filmu na ekrany kin.

Bailey, czyli przeuroczy bohater pierwszej części, ma nowe zadanie do wykonania. Tym razem potrzebuje go Clarity June, dorastająca wnuczka jego ukochanego przyjaciela Ethana. Dziewczynka ma wyjątkowy talent do wpadania w kłopoty, Bailey więc ma łapy pełne roboty, aby jej strzec i zrobić wszystko, aby była szczęśliwa. Piesek wraz z Clarity ma wiele przygód –  niektóre wypełnione są łzami, inne radością. Dzielnie pomaga dziewczynie w realizowaniu marzeń i poszukiwaniu prawdziwej miłości.

Sięgając po tę książkę bądź przygotowany na ogromne pokłady wzruszeń. To opowieść o przyjaźni, oddaniu, poświęceniu i wielkiej miłości, jaką psiak może obdarzyć swoją panią.

Premiera planowana jest na 18 września 2019, a książka zostanie wydana przez Wydawnictwo Kobiece.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *