Na co czekamy w marcu 2020

Marzec to piękny miesiąc nie tylko ze względu na zbliżającą się wiosnę, ale także ze względu na planowane premiery wydawnicze. A tych w nadchodzącym nowym miesiącu mało nie będzie. Zacieramy więc ręce i uzupełniamy listę książek z etykietką “must read”!

Sylvia Day – Uśpiona namiętność

Sylvia Day to, obok E. L. James, najbardziej znana zagraniczna autorka książek erotycznych. Ma na swoim koncie ponad 20 tytułów, ale to seria “Crossfire” przyniosła jej największą popularność. Już w marcu na księgarnianych półkach pojawi się nowa powieść Sylvii Day.

Główna bohaterka “Uśpionej namiętności” w końcu zaczęła układać swoje życie na nowo. Rozprawiła się ze swoją przeszłością, odnowiła dom, spełnia się pracy, spędza czas z przyjaciółmi… Na jej drodze pojawia się jednak Garret Frost, który porządnie miesza jej w głowie i zakłóca porządek w jej życiu. Jest twardy, bezczelny, silny i niebezpieczny. Ciągnie się za nim trudna przeszłość i duża ilość bólu. Jednocześnie jest tak bardzo kuszący, tak trudno mu się oprzeć. Czy nasza bohaterka będzie w stanie stawić opór i nie da się ponieść emocjom, namiętności?

Premiera planowana jest na 11 marca 2020, a książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

 

Inteligentnt Inwestor XXI wieku Trader21

Trader 21 – Inteligentny Inwestor XXI wieku

“Inteligentny Inwestor XXI wieku” autorstwa Czarka Głucha, czyli Tradera21, to poradnik, jakiego jeszcze na polskim rynku wydawniczym nie było. Cztery tomy i prawie 1000 stron czystej wiedzy wspartej przykładami i praktycznymi poradami. Autor (z ponad 15-letnim doświadczeniem an rynkach finansowych) w sposób jasny i zrozumiały tłumaczy pojęcia związane z inwestowaniem, np. czym są akcje i obligacje, odpowiada na wiele pytań, m.in. od czego zależy cena ropy, na czym opiera się obecny system monetarny, czym są REITy. Krok po kroku prowadzi Czytelnika, wyjaśniając mu, jak działa giełda i ucząc mądrego inwestowania. W ostatnim, czwartym tomie zawiera garść naprawdę przydatnych porad jak w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą po lekturze poradnika.

Całość jest wydana w naprawdę elegancki sposób. Książki w twardej oprawie, z grubym papierem z kolorowymi zdjęciami i wykresami. Do tego piękne etui. Od razu widać, że to nie byle jaki poradnik, a coś naprawdę konkretnego i na wysokim poziomie.

Premiera planowana jest na 13 marca 2020, a książka ukaże się nakładem Niezaleźnego Portalu Internetowego Independent Trader.

Janina Bąk

Janina Bąk – Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?

Janina Bąk jest jedną z bardziej rozpoznawalnych i nietuzinkowych osób w polskiej blogosferze. Znana jako komendant komedii, panga biznesu i “Złote Dziecko Tkaczyka”. Prowadzi bloga Janina Daily, na którym na swój charakterystyczny, humorystyczny sposób opowiada codzienne anegdoty. Jej teksty czyta mnóstwo osób i nic w tym dziwnego, gdyż Janina ma wspaniały dar do ciekawego, zabawnego pisania. Poza tym uwielbia statystykę i ją wykłada. I o statystyce właśnie jest jej zapowiedziana na marzec książka.

“Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zejść czekolady, żeby dostać Nobla” to książka pełna niesamowitych ciekawostek. Zaryzykuję stwierdzenie, że przydadzą Ci się w życiu, a już na 100% przyniosą Ci dużo przyjemności z ich poznawania. W swoim najnowszym dziele Janina przekonuje, że dzięki statystyce można zmierzyć wszystko – od tytułowego wpływu czekolady na dostanie nagrody Nobla, aż po oszacowanie matematycznego wzoru na miłość.

Premiera planowana jest na 13 marca 2020, a książka ukaże się nakładem wydawnictwa WAB.

 

Co sądzicie o marcowych zapowiedziach? Na jakie książki czekacie najbardziej? :)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *