“Planer taki jak Ty od Gabrieli Gargaś”

Masz tyle obowiązków, że zdarza Ci się od czasu do czasu o czymś zapomnieć? A może masz pamięć doskonałą za to za grosz motywacji albo zwyczajnie wolisz mieć stuprocentową pewność, że o niczym nie zapomnisz? A może właśnie cierpisz na nadmiar wolnego czasu i nie masz pojęcia jak go spędzić?

Gabriela Gargaś to pisarka, autorka książek obyczajowych, takich jak: „Kochaj mnie czule”, „Kiedyś się odnajdziemy”, „Lato utkane z marzeń” czy „Wieczór taki jak ten”. Na stronie autorskiej znajduje się stwierdzenie, że pisze o kobietach i dla kobiet. Do kręgu jej dzieł zalicza się także stworzony przez nią planer.

Przypomina podręczny kalendarz, jest jednak pozbawiony dat. Owszem, w środku znajdziemy podziały na tygodnie i poszczególne dni, ale daty wpisujemy samodzielnie. To wyjątkowo trafne rozwiązanie, bo nie trzeba już czekać do nowego roku, do pierwszego, do poniedziałku. Można zacząć tu i teraz, tak samo jak w każdej chwili można coś zmienić w swoim życiu, do czego autorka nas przekonuje.

Nie bez przyczyny na okładce pojawia się napis „Planer TAKI JAK TY”. Jest to organizer czasu zupełnie spersonalizowany. Po krótkim wprowadzeniu, jakie znajdziemy na pierwszych stronach, zaczyna się część właściwa. Gabriela Gargaś proponuje nam poświęcenie samym sobie dłuższej chwili. Zostawia nas z pytaniami na temat tego, co nas cieszy, co zasmuca, co uważamy za swój sukces, a co za porażkę. Szansa na przemyślenie odpowiedzi ma nam pomóc wskazać późniejsze cele. Jak udowodniono słowo, polecenie, które jest zapisane na papierze ma większą moc niż puste słowa. Zdecydowanie bardziej motywuje, bo dane postanowienie nie jest już tylko w nas samych, nie możemy tak po prostu o nim zapomnieć, wyprzeć się czy go zmienić. Bo na papierze coś już jest i koniec. Możesz to skreślić lub wymazać, ale ślad po tym i tak pozostanie. I to widoczny. Możesz spalić kartkę z danym słowem, ale wtedy też spalisz razem z nim pozostałe słowa. Wtedy musisz zacząć od początku, a to już jest jakaś lekcja od życia.

W Planerze znajdziemy pytania mniej lub bardziej szczegółowe. To, czy na nie odpowiemy, to już zależy od nas. Czasem warto spróbować, bo pewne rzeczy uświadamiamy sobie dopiero, kiedy wypowiemy je na głos, zapiszemy, utrwalimy.

Gargaś zachęca do stawiania sobie celów – mniejszych i większych. Takich na dany tydzień, miesiąc, sezon. Cyklicznie zostawia też strony na podsumowanie postępów w danym okresie. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają motywacji, a mają problemy z określeniem swoich potrzeb i osiągnięć.

Planer ma też pomóc w lekkim duchowym oczyszczeniu. Poza tym, że nie trzeba już o wszystkim pamiętać, bo wystarczy zerknąć do środka, to stanowi on miejsce szczerości z samą sobą. Kolorowe strony, motywujące słowa i wesołe obrazki mają podnieść na duchu i zainspirować właścicielkę. Trzeba przyznać, że już sama okładka jest przepiękna, a wnętrze jeszcze bardziej. Co kilka stron pozostawiono nam miejsce na wpisanie cytatu, który ma nas podnieść na duchu w trudniejszych chwilach. Niezależnie czy jesteś matką, singielką, artystką czy kobietą biznesu, warto sięgnąć po ten uroczy Planer, który może stać się cząstką Ciebie, jeśli tylko mu na to pozwolisz.

Autorka recenzji: Klaudia Sowa

“Planer taki jak ty od Gabrieli Gargaś” i inne kalendarze znajdziesz w sklepie internetowym selkar.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *